İZMİR

Antrasit Kömür Nedir ve Türleri Nelerdir?

Antrasit Kömür nedir ve tanıtmı

Antrasit Kömür Nedir ve Türleri Nelerdir?

25 Ağustos 2019

Antrasit Kömür Nedir ve Türleri Nelerdir?

Bitkisel kökenli bir madde olan kömür, inorganik ve organik bileşenlerden oluşur. Çeşitleri vardır. Antrasit kömür nedir ve türleri nelerdir?

Evet, sizin için antrasit kömür nedir ve türleri nelerdir sorularının yanıtı veriliyor. Kömür içeriği, kömürün kalitesi ve çeşitlerine göre sınıflandırılması gibi merak ettiğiniz hususlarda bilgilendirmenin olduğunu göreceksiniz. Değerlendirebilirsiniz.

Antresit Kömürü Hakkında;

Kömürün fiziksel ve kimyasal özelliklerine göre çeşitlerinin belirlenmesi söz konusudur. Bakıldığında kömürlerin fiziksel özellikleri dendiğinde; yoğunluk, gözeneklilik, gaz emme gibi özelliklerin gündeme geldiğini bilmelisiniz. Bunun dışında kömürün kimyasal özellikleri kapsamında ise nem içeriği, uçucu madde miktarı, koklaşma gibi farklı maddeler vardır. Ayrıca sabit karbon içeriği, kömürün ısı değeri, kül içeriği, kükürt içeriği, karbon ve hidrojen içeriği gibi pek çok alanda kömürün içeriğini belirleyerek kimyasal maddeler olacaktır.

Peki, antrasit kömürü nedir?

Kömür çeşitleri içinde yer alan bu kömür; katı fosil yakıtları arasında en kaliteli olarak nitelendirilir. %95’i karbondan oluşmaktadır. Su oranı ise düşüktür. En sert kömür türü olarak nitelendirilir. Diğer kömür türleri kile kıyaslandığında, son derece ısı kalitesi yüksek olan bir kömür olduğunu söyleyebiliriz. Doğada çok az miktarda bulunuyor olduğundan son derece değerlidir. Bulunması da zordur. Parlak renktedir ve tutuşturulması da zor olacaktır.

Antresit Kömürü Türleri

Bakıldığında bu çeşit bir kömürün son derece kaliteli olduğu sonucunu çıkaracaksınız. Yapısı itibari ile parlak olan bu kömür en kaliteli çeşit olarak ifade edilir. Fosillerin antrasit haline gelmesi için en az 300 milyon geçmesi gerekiyor. En yüksek karbon oranında olması, kömürün değerinin artmasında büyük kriterdir. Zarif bir parlaklığa sahip olduğunu görebilirsiniz. Kendi içinde kalitesinin değişmesi söz konusu olabilir. Bu durum tamamen içerikte yer alan, nerede oluştuğuna göre değişen gibi çeşitli faktörlere göre değişen hususlar olacaktır. Bunları değerlendirerek, direkt olarak antresit kömürü türleri kapsamında incelemelerinizi yapabilirsiniz. Kaliteli ve ender bulunan bir kömür türü olduğundan, fiyat açısından da pahalı olacaktır. Özelliklerine göre seçim yapılarak kömür çeşitlerinin satışa sunulması sağlanacaktır. Seçim sizin.

Hemen Bilgi Alın!